Hírek Verseny Végeredmény Dokumentum Napi műsor Nyilatkozat Fotó TV
Hírek Dokumentum Napi műsor Fotó
Verseny Végeredmény Nyilatkozat TV
2022.04.27. Versenyek - teremröplabda / NB I női bajnokság
A Szent Benedek nyert 3:1-re, de lehetett volna fordítva is

A női Extraliga bronzmérkőzésének első felvonását hazai pályán a Szent Benedek Balatonfüred nyerte négy játszmában, azonban a harmadik és a negyedik szettben is közel állt a sikerhez a vendég 1. MCM-Diamant Kaposvár is.

A meccset ugyan a hazaiak kezdték jobban, gyorsan el is mentek három ponttal, azonban 10:10-nél már egyenlő volt az állás és itt nem is álltak meg a vendégek, akik a végjátékban már 21:14-re is vezettek és végül hat szettlabdából a másodikat ki is használták (19:25).

A második játszmában viszont végig a fürediek domináltak, miután a Kaposvárnak elbizonytalanodott a nyitásfogadása. A Szent Benedek már 17:8-ra is vezetett, és végül nagyon simán behúzta ezt a játékrészt (25:15).

A harmadik felvonás elején megint a vendégek voltak eredményesebbek, De 10:6-os előnyük 12-nél már teljesen el is fogyott. A szett közepéig együtt haladt a két csapat, de aztán kettővel megléptek a hazaiak, akik sokáig tartani tudták ezt a különbséget, de 21:21-nél újra egyenlő volt az állás, ami után Dejan Desnica időt is kért. Ez azonban nem használt, mert így is a kaposváriak jutottak szettlabdához, de aztán kettőt is elhibáztak, míg a fürediek a másodikat értékesíteni tudták és ezzel megfordították a szettek állását (28:26).

A negyedik játszmában megint a vendégek kezdtek jobban, sőt már 19:12-re is vezettek. Ki gondolta volna ekkor, hogy ezt követően már csak két pontot szereznek az egész meccsen? Ezt követően sorozatban hét pontot csinált és egyenlített a Szent Benedek, majd 21:21 után újabb négy pontos sorozatot produkáltak, és ezzel lezárták a találkozót (25:21).

Női Extraliga-bronzmeccs, 1. mérkőzés:
Szent Benedek RA – 1. MCM-Diamant Kaposvár 3:1 (–19, 15, 26, 21)
Balatonfüred, 120 néző. V: Horváth M., Árpás.

SZBRA: Bleicher, Szavovics, Vacsi, Sztijepics, Kiss G., Koprivica. Csere: Baksa (liberó), Iosia, Jimerson. Vezetőedző: Dejan Desnica.
DIAMANT: Grbac, Matics, Wirth, Basnyakova, Szedmák, Lemmens. Csere: Szpin (liberó), Hegyi, Budai. Vezetőedző: Vincent Lacombe.
Edzői értékelés
Dejan Desnica:
 – Előnyünk volt, hogy hazai pályán játszottunk, szükségünk volt most erre a támogatásra. Óriási nagy küzdelem volt, jobban védekeztünk, és ez volt az egyik kulcs a sikernek. Nagyon sok labdamenetben millimétereken múlt, hogy ki szerez pontot, a végén azonban jobban koncentráltunk. Kemény lesz a folytatás is.
Vincent Lacombe:
 –

A párharc állása: 1–0 a Szent Benedek javára.

HETI PROGRAM:
Április 28., csütörtök
17:00 MTK Budapest – Diósgyőri VTK (női Extraliga 7. helyért, 1. mérkőzés)

18:00 Swietelsky-Békéscsaba – Vasas Óbuda (női Extraliga-döntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Újpesti TE (női Extraliga 5. helyért, 1. mérkőzés)
19:00 GreenPlan-VRCK – MAFC-BME (férfi Extraliga-bronzmeccs, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Április 30., szombat
15:00 MÁV Előre-Bericap – TFSE (női NB I, felsőház)

16:00 Vidux-Szegedi RSE – MEAFC-Miskolc (férfi NB I, felsőház)
19:00 Pénzügyőr SE – Fino Kaposvár (férfi Extraliga-döntő, 3. mérkőzés); Tv: m4sport.hu
19:00 Dunaújvárosi KSE – Kistext-Party.CO (férfi Extraliga 7. helyért, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:30 Debreceni EAC – Kecskeméti RC (férfi Extraliga, 5. helyért, 2. mérkőzés)
20:00 Rákosmente Party.CO – Szolnoki RK (férfi NB I, alsóház)

Május 1., vasárnap
17:00 Gödöllői RC – Budaörsi DSE-Emericus (női NB I, felsőház)

17:00 Dág KSE – MÁV Előre-Foxconn (férfi NB I, felsőház)
17:00 DSZC-Eötvös DSE – Jászberény (női NB I, alsóház)
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Szent Benedek RA (női Extraliga-bronzmeccs, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Diósgyőri VTK – MTK Budapest (női Extraliga 7. helyért, 2. mérkőzés)

18:00 Kispest SE – CoreComm-VESC (női NB I, alsóház); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Újpesti TE – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga 5. helyért, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:15 Vasas Óbuda – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga-döntő, 2. mérkőzés); Tv: M4 Sport+