Hírek Verseny Végeredmény Dokumentum Napi műsor Nyilatkozat Fotó TV
Hírek Dokumentum Napi műsor Fotó
Verseny Végeredmény Nyilatkozat TV
2022.04.02. Versenyek - teremröplabda / NB I férfi bajnokság
Ötszettes hazai sikerekkel indult az elődöntő

Szombaton mindkét elődöntőben pályára léptek a csapatok, a férfi Extraligában. Mindkét meccs szorosan alakult, ugyanis a vendégek egyaránt 2:1-re vezettek, de végül mindkét meccset a hazaiak nyerték 3:2-re.

Férfi Extraliga, elődöntő, 1. mérkőzés:
Pénzügyőr – MAFC BME 3:2 (–21, 23, –22, 15, 10)
Budapest, Kőér utca, 105 néző. V: Jámbor, Mezőffy.

PÉNZÜGYŐR: Pedro 14, Magyar 5, Dávid Cs. 13, Gacs 17, Kovács Z. 18, Kiss D. 13. Csere: Feliciano (liberó), Szabó V., De Sousa, Tordai. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
MAFC: Eke 7, Gálvez 5, Godoi 20, Lescay 18, Szabó Barna 8, Krupánszki 17. Csere: Pápai, Bozóki (liberók), Szabó Bence, Szabó Balázs, Benkő 1, Torbica. Vezetőedző: Nagy Péter.
Edzői értékelés
Jókay Zoltán:
 – Elég régen játszottunk. A negyeddöntő első három mérkőzése simábbra sikeredett és nem azt a reakciót hozta ki a csapatból, amit kellett volna. Aztán rácsodálkoztunk, hogy ebben a másfél hétben mennyit változott a röplabda. Nagyon döcögött a teljesítményünk és nem azt a fajta játékot mutattuk, ami jellemez minket, vagy aminek jellemeznie kellene minket. Remélem minél hamarabb visszatalálunk a helyes útra.

Nagy Péter: – Jól játszottak a srácok a megfelelő agresszivitással nyitottak Ezzel szemben a PSE csapata nem kezdete túl élesen a találkozót. Ezt követően ők ritmust váltottak mi pedig többet hibáztunk. Bíztam benne, hogy az 5. szettre megmarad a lendület és a koncentráció, de végül mentálisan és fizikálisan is picit elfáradt a csapat érzésem szerint. De nagyot küzdöttek, úgyhogy várjuk a következő mérkőzést!
A párharc állása: 1–0 a Pénzügyőr javára

A vendégek kezdték a pontgyártást, és öthöz érve először harcoltak ki kétpontos előnyt. Blázsovics Péterék háromra is növelték a fórjukat, de ezt gyorsan ledolgozták a hazaiak Bögöly Gábor jó nyitásaival. Lukasz Ciupa is remekül szervált, 9:12-re újra meglépett a VRCK, és ezt az előnyét 18-ig tudta tartani, amikor megtorpant – Toronyai Miklós vezetőedző időt is kért. 21-hez érve már a Kaposvár vezetett, és végül be is húzta ezt a játékrészt (25:22).

A somogyiak nyitották kevesebb hibával a második szettet, azonban Bibók Balázs elkezdte a pontgyártást, ami az eredményen is megmutatkozott. Ezúttal is őrizte előnyét a Vegyész egy darabig, de nem hagyta magát a Fino, de ezúttal a vendégek nem hagyták kiénekelni a sajtot a szájukból (20:25).

Két-két eredményes centertámadással indítottak a csapatok, majd 5:3 után 5:7-et mutatott az eredményjelző, ami elég indok volt Ruben Wolochin számára, hogy kikérje egyik idejét. Szurkolótábora buzdítása mellett a GreenPlan-VRCK meglépett négy ponttal, de a végén Marko Milovanovics módosította 20:20-ra az állást, s erre egy Toronyai-idő volt a válasz. Az igencsak izgalmasra sikeredett hajrából a Kazincbarcika jött ki jobban, úgy, hogy 22:21-re még a hazaiak vezettek (23:25).

Egy sárga és 3:0-s hazai vezetéssel indult a negyedik felvonás. Ebben a szettben a Vegyész futott az eredmény után, és bár egyszer ledolgozta négypontos hátrányát, a játszma második felében ismét nagyra nőtt a különbség, így következhetett az ötödik, mindent eldöntő etap (25:17).

Két VRCK-pont után négy hazai született, de aztán a fordulásnál 8:7 volt az állás. Gyorsan kikérte mindkét idejét Toronyai, majd Hubicska Patrik out-ütésénél reklamáltak blokkot a hazaiak, de a játékvezető nem úgy látta az esetet. Rendkívül feszült és szoros volt a hajrá, óriási labdamenetekkel tarkítva, és végül minimális különbséggel, alapos túlórában nyerte az elődöntő első mérkőzését a Fino Kaposvár (27:25).

Fino Kaposvár – GreenPlan-VRCK 3:2 (22, –20, –23, 17, 25)
Kaposvár Aréna, 339 néző. V: Szabó P., Adler.

FINO: Ouyachi 2, Garchet 2, Hubicska 13, Sandoval 14, Milovanovics 21, Bögöly 19. Csere: Bozóki (liberó), Kiss M. 4, Radovics, Iván B., El Azhari, Vasquez 3. Vezetőedző: Ruben Wolochin.
GREENPLAN-VRCK: Ciupa 16, Juhász 14, Bibók 19, Blázsovics 16, Moraes 7, Páez 6. Csere: Dudás (liberó), Árva, Csizmadia, Péter B., Szabó D. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
Ruben Wolochin:
 – Éppen ilyen párharca számítottam, mint amilyenre az első mérkőzés sikerült. Ez egy remek győzelem volt mindenki, a szurkolóink és a csapat számára egyaránt, de készen kell állnunk a csütörtöki összecsapásra.

Toronyai Miklós: – Sajnálom az első szettet, azt mi adtuk le, talán más is lett volna az eredmény. A folytatásban viszont remek röplabdát játszottunk, akárcsak a hazaiak, és a semleges szurkolók biztosan jól szórakoztak, apróságok döntöttek…
A párharc állása: 1–0 a Fino javára

Férfi NB I, felsőház:
MEAFC-Miskolc – Vidux-Szegedi RSE 0:3 (–15, –20, –22)
Miskolc, 80 néző. V: Gyulai, Bibók.

MEAFC: Lipatov, Kovács Z. 9, Csizmadia 6, Mencsuk 15, Berkes 3, Szabó P. Csere: Karóczi (liberó), Kozsla 5, Simkó 1. Vezetőedző: Bagó László.
SZEGED: Dileo 2, Csányi 10, Honti 1, Nacsa 10, Pozzobon 17, Piti 8. Csere: Borsi (liberó), Bodnár 2, Csendes 1. Vezetőedző: Fésüs Erzsébet.
Fésüs Erzsébet:
 – Görcsös meccsen vagyunk túl, többször is feszültek voltak a srácok, de a hullámvölgyekből gyorsan kijöttünk, mert mindig volt egy-egy játékos, aki a hátára vette a csapatot. Nagyon örültem ezeknek az extra teljesítményeknek, mindig akkor jöttek, amikor nagyon kellett. Csapatként küzdöttünk, és a legszorosabb, harmadik szettet sem engedtünk ki a kezünkből. Érződött a srácokon, hogy mindent megtesznek a háromszettes sikerért, hiszen ők is tudják: minden szettnek, sőt, minden pontnak jelentősége lehet a végelszámolásnál.

Férfi NB I, alsóház:
Szolnoki RK – GLP Nyíregyháza 3:0 (18, 6, 14)
Szolnok, 38 néző. V: Varga A., Nagy Zs.

SZOLNOK: Guzmics 1, Kunert 9, Bíró 9, Banai 3, Quintz 7, Acsai 7. Csere: Kohajda (liberó), Fenyvesi 6. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.
GLP: Kiss D. 5, Gargya 2, Ontkó 2, Molnár M. 10, Balogh Á. 2, Nagy M. Vezetőedző: Balázs István.
Gulyás Ferenc:
 – Gratulálok a csapatnak.

A PROGRAM:
Április 3., vasárnap
16:00 GLP Nyíregyháza – Szolnoki RK (férfi NB I, alsóház)

Április 6., szerda
20:00 MAFC BME – Pénzügyőr (férfi Extraliga-elődöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Április 7., csütörtök
19:00 GreenPlan-VRCK – Fino Kaposvár (férfi Extraliga-elődöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Április 10., vasárnap
18:00 Pénzügyőr – MAFC BME (férfi Extraliga-elődöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Április 11., hétfő
18:00 Fino Kaposvár – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga, elődöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv